Koncert Mobilnej Filharmonii pt. „Piękne bale w karnawale”

Podczas lutowego koncertu Mobilnej Filharmonii pt. „Piękne bale w karnawale” przenieśliśmy się w czasie do sal balowych dawnych zamków, dworów i pałaców, gdzie rozbrzmiewała muzyka, porywająca wszystkich do tańca i zabawy.  Wszystkie przedszkolaki z zapartym tchem słuchały opowieści dotyczących zwyczajów i strojów karnawałowych z dawnych lat. Podziwiały piękne stroje danej epoki, w których to występowali muzycy grając muzykę i tańcząc tańce z europejskich dworów. Był polski polonez, w którym wraz z artystami zaprezentowało się kilka par przedszkolaków, a także francuski menuet, wiedeński walc, angielski kontredans oraz hiszpańska sarabanda, a nawet włoskie saltarello. Karnawałowe rytmy porwały wszystkich do gromkich oklasków i wprowadziły w radosny nastrój. Już nie możemy się doczekać kolejnej muzycznej uczty.